Uudised

Pressiteade: Narva Kutseõppekeskuses avati Eesti neljas siseterviserada

29.01.16

Narva Kutseõppekeskuses avati 25.jaanuaril 400-meetrine terviserada, mis kulgeb kurviliselt läbi peakorpuse kolme korruse ja ühendab endas maja olulisi kohti.

Siseterviseraja rajamise algatus tuli kooli kehalise kasvatuse õpetajalt Vladimir Všivtsevilt, kes töötab kutseõppekeskuses alates käesolevast õppeaastast. Sarnased rajad on Eestis veel Rahvusooperis Estonia (500 m), Eesti Energia Lelle tänava kontoris Tallinnas ja Swedbanki peahoones Tallinnas (1,2 km).

Kutseõppekeskuse direktori Riina Veidenbaumi sõnul on tal heameel töötaja initsiatiivi üle luua võimalused koolipere liikumisharjumuste muutmiseks. Narva Kutseõppekeskus on Eestis esimene õppeasutus, kuhu selline terviserada rajati.

“Usun, et uus võimalus parandab terve koolipere heaolu, sest liikumine on ju terviseks!” ütles Veidenbaum. “Loodetavasti meie hea eeskuju innustab ka teisi koole.”

Siseterviseraja rajameistriks on Všivtsev, kes on ka Narva Pähklimäe terviseraja eestvedaja. Sihtasutuse Eesti Terviserajad poolt rajatud “Narva meistrite terviserada” on mõeldud kasutamiseks nii õpilastele kui ka õpetajatele ning kooli külalistele – nii luuakse kooliperele võimalus hoones rohkem teadlikult liikuda ning juhitakse tähelepanu liikumisharjumustele ja tervisele.

„400-meetrine virgutus on hea vaheldus õppetööle ning toob kergejõustikustaadioni pikkuse mitmekülgse liikumisvõimaluse kohe käe-jala juurde,“ rääkis Všivtsev. „Rada aitab kaasa sagedase liikumisharjumuse tekkimisele ja treeninguteks minnakse juba terviseradadele looduses. Kooli tervisepäeval seda võimalust aktiivselt kasutatigi, “ lisas Všivtsev.

Galerii http://www.nvtc.ee/et/uldinfo/pildid/104